Obchodní podmínky


Pravidla obchodu

  Veškeré objednávky jsou považovány za závazné. Zákazník odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s pravidly obchodu, s možnostmi platby, dodacími podmínkami a seznámil se s ustanovením o ochraně osobních údajů.

  Žádáme vás, abyste ve svém zájmu uváděli přesné a pravdivé údaje do objednávkového formuláře. Každá objednávka je po odeslání potvrzena e-mailovou zprávou, ve které máte poslední možnost zkontrolovat správnost vyplněných údajů. Pokud je v objednávce z nějakého důvodu chyba, neprodleně nás kontaktujte.


  Prodejce si vyhrazuje právo zákazníka telefonicky kontaktovat pro ověření nebo upřesnění objednávky, pokud např. jde o vyšší hodnotu objednávky, nějaké chybějící či nepřesné údaje atp.


Při objednání skleněného, keramického a jinak křehkého zboží, je při přepravě Českou poštou k objednávce připočtena částka 57,- (viz. níže) za přepravu křehkého zboží, tato částka je započítána dodatečně po vychystání zboží. Přeprava společností PPL zůstává stejná.


Způsob a srovnání cen dopravy:

1)  PPL:    88,-  +  dobírka   27,- +   křehce  0,-   (doručení balíčku následující prac.den od odeslání)

2) Česká pošta: - Doporučený balíček:  81,-  + dobírka  44,-  + křehce 57,-  (doručení balíčku 2.-5. pracovní den od odeslání)
                              - Balík do ruky:  114,-  +  dobírka 36,- + křehce  57,- (doručení balíčku následující prac.den od odeslání)

3)Doprava PPL zdarma - při objednávce zboží nad 1999,-

Možnosti platby

Dobírkou :

Zboží zaplatíte doručovací službě při převzetí objednávky.

Převodem:

Podklady k platbě Vám budou zaslány po přijetí a vychystání Vaší objednávky. Zboží je odesíláno zpravidla ( dle vytíženosti e-shopu) následující pracovní den od obržení platby.

Hotově, osobní odběr, dovoz :

V tomto případě zaplatíte hotově při převzetí zboží - adresa převzetí uvedena v kontaktu, zboží je možné si vyzvednout na základě mailového či telefonického potvrzení o jeho přichystání na naší prodejně.

Dovoz květin  5Kč/ km. Při objednávce nad 500,- je po Ivančicích zdarma. Momentálně je rozvoz květin pozastaven.

Zasílání na slovensko:

Na Slovensko zasíláme zboží na dobírku, zboží bude doručeno Slovenskou poštou a balíček platíte v Euro v přepočtu dle aktuálního kurzu. K ceně zásilky účtuje slovenská pošta poplatek za dobírku cca 3-10 EUR, dle výše dobírkové částky.

Dodací podmínky

   Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávce zboží (není-li uvedeno v poznámce jinak). Zásilky jsou odesílány prostřednictvím dopravní společnosti, anebo je možno si je vyzvednout osobně na adrese Malovanská 14, Ivančice 66491.

  Není- li v popise u výrobku uvedeno jinak, je zboží, které je skladem, expedováno max. do 10 pracovních dnů po obdržení objednávky. Pokud dojde ke zdržení, je chyba na straně dodavatele a my Vás budeme o změnách informovat. Zpravidla jsou však objednávky expedovány dříve ( cca 2-3den )

  O odeslané zásilce Vás informujeme vždy na mailovou adresu uvedenou v objednávce. Jestliže se nevyzvednutá zásilka vrátí zpět k nám a zákazník bude požadovat opětovné zaslání, hradí  veškeré tím vzniklé  náklady. Při opětovném odeslání je vyžadována platba předem!

 Při osobním odběru objednávky rezervujeme zboží maximálně 14 dní - lze prodloužit po vzájemné domluvě. 


Výměna zboží, reklamace :

V případě potřeby (např.nevhodná barva, atd.) Vám nepoužité a nepoškozené zboží v originálním obalu, po předchozí domluvě rádi vyměníme. Zboží nám zašlete jako doporučený balík na naši adresu, a to včetně kopie daňového dokladu. Bude-li zboží bez zjevných známek opotřebení nebo poškození, obratem Vám zašleme nově požadované zboží. Náklady na poštovné, spojené s výměnou zboží, hradí zákazník.

Kupující má právo odstoupit od kupní smlouvy do čtrnácti dnů od převzetí zboží a to bez udání důvodu, zboží však nesmí být vráceno poškozené např. následkem dopravy. Pokud se tak rozhodne, je kupující povinen v uvedené lhůtě vrátit zboží na adresu prodávajícího. Vrácené zboží je možné zaslat jako doporučenou zásilku, dobírka nebude prodávajícím přijata.Dopravné  a balné za odeslání vráceného zboží hradí kupující. Po obdržení vráceného zboží, prodávající obratem kupujícímu vrátí odpovídající částku předem dohodnutým způsobem. V případě, že bude vrácena celá objednávka, má kupující právo na vrácení dané částky za objednávkuí v četně dopravného.

Kupující je povinen zboží po převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Tyto je kupující povinen neprodleně hlásit prodávající. Za vady vzniké přepravcem neručíme a zvláště, pokud bylo zboží zasláno "křehce" a kupující jej obdžel poškozené, je třeba tuto skutečnost neprodleně nahlásit přepravci!

Reklamace doručovacích služeb, poškození zásilky během přepravy

Zboží, které bylo spotřebiteli zasláno smluvní přepravní službou, doporučujeme spotřebiteli ihned při převzetí zkontrolovat.

 • Zásilku si vždy prohlédněte před dopravcem.

 • V případě poškození obalu (pomačkaný, roztrhaný, rozmočený apod.) nebo v případě poškození, které je viditelné až po rozbalení zásilky (praskliny, poškrábání, rozbité části apod.) sepište ihned s dopravcem protokol o poškození zásilky, ideálně proveďte obrazový záznam fotoaparátem nebo kamerou.

 • Poté nás neprodleně kontaktujte, nejlépe do dvou pracovních dnů od převzetí zásilky. Také v tomto případě doporučujeme pořídit fotozáznam nebo videozáznam.

 • Česká pošta: oznamte osobně v den doručení na jakékoliv pobočce pošty.

 • PPL: oznamte do 3 pracovních dnů na tel. 840 775 775

 • Nepřevzetí zásilky

  Každá objednávka je závazná dle Občanského zákoníku § 544-545, zákona č. 40/1964 Sb.

  Nevyzvedne-li kupující objednávku zaslanou na dobírku (veškeré argumentace nepřevzetí zásilky typu „neobdržení oznámení o doručení“ aj. jsou brány jako zcela účelové), je povinen uhradit vzniklé náklady na odeslání zboží, manipulační poplatek (tzv. smluvní pokutu), jejíž výše je 250,-. Odesláním objednávky kupující stvrzuje svůj souhlas s našimi obchodními podmínkami a smluvní pokutou ve výši 250,-.

  Platební informace potřebné k úhradě sankce budou zaslány elektronickou formou.

  Veškeré nesplacené pohledávky (neuhrazené náklady a smluvní pokuty), budou vymáhány včetně veškerých nákladů s tímto spojených (např. telefonické a administrativní náklady, objednávání, zabalení či příprava expedice a úhrada poštovného distribuční společnosti, náklady na vrácení zboží distributorovi, nevyžádaná skladová zásoba atd.)

  Jak je konkrétně postupováno, jestliže kupující za odeslané zboží nezaplatí?

  1. Jsou zaslány platební informace potřebné k úhradě sankce elektronickou formou se splatností 14 dnů.
  2. Zákazník má možnost v tomto případě do 7 kalendářních dnů aktivně požádat o opakované zaslání zásilky a provede úhradu zboží předem (nejpozději však do 7 kalendářních dnů). V tomto případě mu nebude storno poplatek účtován. Původní cena zásilky však bude navýšena o částku 100,- Kč, tj. náklady na nové doručení, doplatek rozdílu dotované ceny poštovného a balného za první doručení, manipulační poplatek a případné telefonické či administrativní náklady. V případě neuhrazení objednávky, vzniklých nákladů či storno poplatku v uvedeném termínu, bude pohledávka vymáhána. Proces je vstřícně nastaven tak, že zákazník má možnost vždy uhradit pouze zaviněnou škodu či náklady. Pokud však nekomunikuje, nehodlá škodu či vzniklé náklady uhradit, není schopen se s prodejcem jakkoliv smírně dohodnout, nezbývá nám než uplatnit sankci dle těchto obchodních podmínek a pohledávku eventuálně předat k právnímu vymáhání. Za takovou situaci nese plnou vinu kupující a hradí také zvýšené náklady z důvodu svého počínání, které těmito průtahy ve vymáhání vznikají.
  Při objednávce je nutno uvádět pravdivě své údaje. V případě lživě uvedeného jména či adresy, na níž bude doručeno zboží, které se posléze vrátí prodejci zpět, bude daná osoba vyhledána dle IP adresy a dluh bude kompletně vymáhán.

   

  Řezané květiny:

  U řezaných květin, zejména u svatebních vazeb, upřednostňujeme osobní odběr ve svatební den. V případě vyzvednutí květin den před svatbou, neručíme za jejich tvanlivost! A to vzhledem k možným nesprávným skladovacím podmínkám zajištěných zákazníkem!

  Ochrana osobních údajů

  Všechna data, která o Vás a Vašich nákupech získáme, chráníme před zneužitím, nikomu jinému neposkytujeme (vyjma společností zajišťující spediční služby nebo platební styk, které obdrží nezbytné minimum informací o zákazníkovi, potřebné pro bezproblémové vyřízení konkrétní objednávky) a slouží pouze ke kvalitnímu poskytování našich služeb. Vyhrazujeme si právo využít Vaše údaje k zasílání informací o slevách, novinkách a dalších marketingových aktivitách. V každém takto zaslaném e-mailu je návod, jak nám jednoduše sdělit že si toto nepřejete a takové používání nám zakázat. Rovněž máte právo kdykoliv nám písemně sdělit jakékoliv změny, doplnění, žádost o zlikvidování všech Vašich osobních údajů, které jste nám dříve poskytli.

  Váš souhlas.

  Používáním našeho internetového obchodu souhlasíte se shromažďováním a používáním osobních údajů v uvedené míře a souhlasíte s výše uvedenými pravidly.